fbpx

Kliniğinizi Nasıl Daha Verimli Çalıştırırsınız?

<strong>Kliniğinizi Nasıl Daha Verimli Çalıştırırsınız?</strong>

Her klinik personel ve hastalar için daha iyi bir yer haline gelebilir. Klinik kurulduktan sonra, karmaşık kurallar, yönetmelikler ve idari süreçlerin üstesinden gelmek önemlidir. Kliniğinizin  olabildiğince sorunsuz ve verimli çalışmasını sağlamak için kullanabileceğiniz bazı basit adımlar var. Birkaç organizasyonel strateji ve günlük alışkanlıklar ekleyerek, zaman zaman ortaya çıkabilecek beklenmedik ve zorlayıcı zorlukların yarattığı baskının bir kısmını azaltabilirsiniz.

Kağıtsız çalışın ve dağınıklığı azaltın

Personelinizi kağıtsız çalışmaya teşvik edin. Her şeyi kağıtlara yazarak zamanınızı boşa harcamayın. Teknolojinin eski yöntemlerinizin yerini alması gereken yer burasıdır! Bir muayenehanede çalışmak söz konusu olduğunda dağınıklıktan uzak bir ortam sağlayın; bu küçük adım, iyi organize olmanızı ve üretken bir şekilde çalışmanızı sağlayabilir.

Hastalarınız ve çalışanlarınızla kağıtsız çalışmanız, kağıdın kopyalarını oluşturmak için zaman harcamamanızı, hasta bilgilerinin etrafa yayılması veya çalışanların notlarını kaçırması gibi sorunlara maruz kalmamanızı sağlar.

Verimli hasta planlama

Bir klinik asistanı olarak, telefon her çaldığında bir selamlama ile yanıt vermeniz gerekir. Aramaları yanıtlamak ve herkesin ihtiyaçlarının karşılandığından emin olmak çok önemli olsa da, bunun gerçekleşemediği veya yanlış oluşturulan randevularla sonuçlandığı durumlar da vardır. İyileştirmek ve hastalarınızın doğru bir randevu deneyimi yaşamasını sağlamak için, onları sizinle 7/24 sorunsuz bir şekilde randevu almalarına olanak tanıyan bir çevrimiçi randevu oluşturmaya yönlendirin. 

İletişimi geliştirin ve net beklentiler belirleyin

Personeller arasındaki net iletişim, kliniğiniz için kritik öneme sahiptir. Hastalarınızın çoğunun birden fazla doktor konsültasyonuna ihtiyacı var, bırakın tüm bu doktorlarla karışıklık olmadan randevu alsınlar. Ayrıca online randevu yazılımını kullanarak hasta ile ilgili bilgileri tüm personelinize tek bir platform üzerinden iletin. Herhangi bir stres olmadan tıbbi uygulamanızın işleyişini otomatikleştirin. Bu, hataları en aza indirmeye yardımcı olur ve tedavinin doğruluğunu ve etkinliğini artırır.

Hasta akışındaki kesintileri azaltın

Randevulara geç gelenleri ve gelmeyenleri azaltın. Bu soruna yardımcı olmak için, bir hastanın yeniden randevu almak zorunda kalmadan ne kadar geç kalabileceği konusunda bazı sınırlamalar koyun, randevuları için erken olan bir hastanın geç kalan hastanın geçmesine izin verin ve geç kalan hastaları günün sonuna doğru kronolojik olarak planlayın. Gelmeme vakalarını azaltmanın bir yolu, hastaların kendi randevularını kolayca yönetebildiği, planlayabildiği veya yeniden planlayabildiği ve böylece gelmeme olasılığının azaldığı kliniğiniz için oluşturulmuş bir çevrimiçi randevu yazılımı kullanmaktır.

Otomatik hatırlatıcılar

Hastalarınıza ve personele randevularını fiili tarihten önce hatırlatın. Verdiğiniz hizmetlerle hastalarınızın ve çalışanlarınızın kendilerini rahat hissetmelerini sağlayın. Çevrimiçi planlama yazılımı aracılığıyla onlara otomatik randevu hatırlatıcıları göndererek güçlük çekmeyin ve gelmeyenleri veya geç gelenleri azaltın.

Etkili bir tıbbi muayenehane yürütmek söz konusu olduğunda her dakika önemlidir. Hasta programlaması basit bir süreç gibi görünebilir, ancak verimli hasta programlaması, hastalarınızın memnuniyetinin yüksek ve kârlılığın sabit kalması için bekleme sürelerini en aza indirme becerinizde büyük bir etki yaratır. Programınızın sorunsuz işlemesi iş stresini minimumda tutacak ve bekleme sürelerinizin makul sınırlar içinde kalmasını sağlayacaktır. Sorunsuz bir randevu akışı istiyorsanız siz de kliniğiniz için bir randevu uygulaması edinerek tüm bu süreçlerinizi sorunsuz halledebilirsiniz.