fbpx

Randevu Uygulamasına Sahip Olmak Doktorlar İçin Neden Önemlidir?

Randevu Uygulamasına Sahip Olmak Doktorlar İçin Neden Önemlidir?

[vc_row pix_particles_check=””][vc_column][vc_column_text]

Teknolojiyle değişen ve gelişen dünyada hastaların da doktorlarına ulaşma süreçlerinde teknolojik kolaylıklar sunmak artık neredeyse zorunlu hale gelmiştir. Bu dijital çağda hastalar teknolojiyi kullanarak, randevu alma konusunda daha duyarlı olacak. Bununla beraber dünyanın her yerindeki tıbbi ofislerin işleyişi, çevrimiçi planlama yöntemleriyle kolaylaştırıldı.

 

Ortalama 5 dakikalık telefon görüşmesi veya karşılıklı e-postalar gibi bir hastanın randevusunu planlamanın geleneksel yolları artık geride kalmaya başladı. Randevuları ayarlayan kişinin, acil durum randevularına cevap vermek için 24 saat müsait olamayacağı ve bu da randevuların kaçırılmasına veya hasta kayıplarına yol açacağı çok iyi bilinmektedir. Ayrıca, kaçırılan randevular her yıl artmaya devam ediyor. Bu tür zorluklar ancak yeni ve teknolojik bir randevu sistemiyle geleneksel yöntemler değiştirilerek sıfıra indirilebilir.

 

Neden işinize özel bir Randevu Uygulaması sahibi olmalısınız?

 

Uygulamanız üzerinden randevu vermek yalnızca zamandan tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda hastalarınızın randevularına gelmeme riskini azalttığı için muayenehaneniz için daha iyi bir kazanç sağlar. Bununla birlikte, son on yılda akıllı telefon kullanıcılarının hızla artmasıyla, hastaların sadece birkaç tıklamayla randevu oluşturmak yerine arama yapmasını veya randevu alabilmek için muayenehaneye kadar gelmeleri beklenemez.

 

İşte işiniz için bir randevu uygulamasına sahip olmanız için birkaç neden:

 

Kolay Erişilebilirlik

 

Randevularınızı uygulamanız üzerinden almak, muayenelerinizi huzur içinde yapma kolaylığı ve hastalar için daha fazla rahatlık anlamına gelir. Doktorlar için, hastanın her kaydı çevrimiçi olarak saklandığından, bir bilgiye her ihtiyaç duyduğunuzda hasta geçmişini veya randevu programını kontrol etmek için yığınla dosya ve belgeyi gözden geçirmeniz gerekmez.

 

Gelinmeyen Randevuları En Aza İndirin

 

Geleneksel randevu sistemiyle ilgili en büyük endişe, size para ve zaman kaybettiren randevulara gelmeme durumudur. Çevrimiçi bir randevu sistemi, kullanıcıların tam tutarı veya bir kısmını ödeyerek çevrimiçi olarak randevu oluşturmasına olanak tanır. Bu, doktorların hastaları mümkün olduğunca verimli bir şekilde daha iyi planlamasına ve yönetmesine yardımcı olur. Ayrıca, hastalar randevularıyla ilgili kişisel hatırlatmalar alacak, böylece gelinmeyen randevular en aza indirilecektir.

 

24 Saat Randevu

 

Telefonla randevu alınması, hasta randevularının sadece mesai saatleri içinde sabitlenmesine olanak sağlamakta, bu da aynı zamanda meşgul olan hastalar için bir sıkıntıya dönüşmektedir. Genellikle insanlar iş karmaşasından kurtulduktan sonra bu aktiviteleri evde yaparlar. Çevrimiçi planlama ile, hastaların yalnızca belirlenen zamanda randevu almaları için herhangi bir zorluk veya baskı yoktur. Randevu, evden, işyerinden, istenilen her yerden günün herhangi bir saatinde alınabiliyor.

 

Size Zaman ve Para kazandırır

 

Bir uygulamanız olduktan sonra, manuel evrak işleriniz neredeyse sıfıra indirilir. Artık hasta yönetiminden hasta geçmişine her bilgi veya ayrıntı çevrimiçi olarak tutulduğu için, doktorlar randevu zamanlarını ve sürelerini düzgün bir şekilde planlayabilirler. Bir ay öncesinden bile tüm gündemi belirlerken asla hata olmaz. Bu uygulama ile randevu sisteminizdeki fazladan iş yükü ve ücretleri azalır ve kaynaklarınızı işinize yönlendirebilirsiniz.

 

Ayrıca, randevularını hatırlatmak için hastalarınızı aramanıza gerek yok, dosyaları saklamak için bir sürü dolap oluşturma ve çok daha fazlası için endişelenmenize gerek yok.

 

Artan Memnuniyet

 

Hastalara memnuniyet sağlayabilmek aslında günümüz dünyasında muayenehanenizi ayakta tutmanın en önemli yönüdür. Her gün ön büronuzda uzun hasta kuyrukları görmek istemezsiniz, hastalarınız da sıralarını beklemek istemez. Beklemek, kaliteli hizmet sunmak ve hastaları elde tutmak için çok büyük bir dezavantajdır. Ve gelir kaybı için büyük bir etken. Aslında, uzun bekleme süreleri, hastaların kaliteli bakımla daha kısa bekleme süreleri sağlayabilen başka bir hekime yönelmesine neden olacaktır. Bu nedenle, hastaların daha uzun süre kalmasını istiyorsanız, hem muayenehanede hem de randevu alırken daha kısa bekleme süreleri sağlamanız gerekir. Bir randevu uygulaması herkesin gününü kolaylaştırabilir.

 

Bir randevu uygulaması sahibi olmak, çok sayıda hastayı ve randevuyu yönetmenin en iyi yoludur. Geleneksel muayenehanelerdeki problemleri en aza indirir, randevu sürecini basitleştirirken doktorlara vakalarını doğrudan organize etmeleri ve yönetmeleri için verimli bir yol sağlar.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]