fbpx

Diş Hekimleri İçin Randevu Uygulaması Neden Gereklidir?

Diş Hekimleri İçin Randevu Uygulaması Neden Gereklidir?

[vc_row pix_particles_check=””][vc_column][vc_column_text]

Günümüzde insanlar bir hizmet için randevu almanın çok daha kolay yollarını bekliyor ve her türden işletmenin müşterilerine kullanıcı dostu ve zengin müşteri deneyimi sağlayan randevu yazılımları sunması neredeyse zorunlu hale geldi. Bununla müşteriler, hastalar, danışanlar istedikleri zaman istedikleri yerden randevu oluşturabilme kolaylığı yaşar.

 

Bununla birlikte, doktorlar, diş hekimleri ve randevulu sistemle çalışan tüm meslek grupları hastalarının,danışanlarının randevularını hiçbir zaman kaybetmeden kendi kendine planlamasını sağlamak için kendi randevu uygulamalarına sahip olmayı düşünmelidir.

 

Eski usul bir randevu alma yöntemine bağlı kalmak, diş hekimliği muayenehanesinin kar hanesine zarar verir. Anında yanıt isteyen hastalar, aynı gün için bir randevu arayarak birden fazla ofisi aramaktan bıkacak ve bir iletişim formundan yanıt almak için beklemek istemeyecektir. Bunun yerine, çevrimiçi veya mobil olarak açık müsaitliği gösteren ve anında rezervasyon sunan diş hekimlerine yöneleceklerdir.

 

Diş Hekimleri İçin Kendi Randevu Uygulamasına Sahip Olmanın Faydaları

 

Hastalar yeni bir diş hekimi ararken, yeni hasta kabul edip etmediklerini görmek için yakındaki ofislerle telefonla arayarak zaman kaybetmek yerine, randevu uygunluğunu kolaylıkla görüntüleyebilecekleri ve uygun bir zaman diliminde kendilere randevu oluşturabilecekleri bir kliniğe öncelik vereceklerdir. Buna ek olarak, diş hekimleri, düzenli temizlik ve acil durum randevuları gibi işlemlerde randevu alma kolaylığını sunarak mevcut hastalarını elde tutmada ve hasta memnuniyetini sürdürmede kolaylık yaşayacaklardır. Günün sonunda diş muayenehaneleri potansiyel, yeni ve mevcut müşterilerle mümkün olan en iyi etkileşimleri sağlamak için tüketici deneyimlerine öncelik vermek istiyor. Diş hekimleri yalnızca muayenehanelerindeki olumlu deneyimleri en üst düzeye çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda hastaların randevu bulmalarını ve randevu almalarını mümkün olduğunca kolaylaştırarak yeni hastalara ulaşabilirler.

 

Randevu Hatırlatıcıları Gönderin

 

Randevuların genellikle haftalar, hatta aylar öncesinden yapıldığı düşünülürse, hastaların randevularını hatırlamalarına güvenmek muhtemelen birçok gereksiz iptale yol açacaktır. Randevu tarihinden birkaç hafta önce otomatik hatırlatıcılar göndererek, hastalardan randevuyu onaylamalarını isteyerek ve randevu zamanı artık onlar için uygun değilse yeniden planlamalarına izin vererek bunu önleyin. Onaylamadılarsa, randevudan önceki 24 saat içinde başka bir hatırlatıcı ile devam edin. Günümüzde birçok dental çözüm, yalnızca bu randevu hatırlatıcılarını otomatik olarak göndermekle kalmayan, aynı zamanda hastalarınızla e-posta veya kısa mesaj yoluyla tercih ettikleri iletişim yöntemiyle iletişim kurmanıza olanak tanıyan hasta iletişim araçlarına sahiptir.

 

Bekleme Listenizi Oluşturun

 

Bir hasta bekleme listesi, programda son dakika iptallerinin oluşturduğu boşlukları doldurmanıza yardımcı olabilir. Son dakika bir randevu iptali ile karşı karşıya kaldığınızda yerine bekleme listenizde bulunan kişilere ulaşarak oluşan randevu boşluğunu doldurabilirsiniz.

 

Siz de kendinize özel bir randevu uygulaması edinin, kolaylıkla daha iyi bir hasta deneyimine sahip olun!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]